Haber

Yılın son Kabine Toplantısı başladı! Gözler EYT ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesinde

Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de saat 15.00’te başladı. 2022 yılının son Kabine toplantısında milyonlarca vatandaşın merakla beklediği konular masaya yatırılıyor.

BAKAN BİLGİN EYT SUNACAK

Toplantının en önemli gündem maddeleri arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in Emeklilikte Sıkışanlar (EYT) Yönetmeliği’ne ilişkin sunumu yer alacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilgin’den son bilgileri alacak ve görüşmenin ardından açıklama yapacak.

ERDOĞAN, KARADENİZ GAZI KONUSUNDA İYİ NİYET AÇIKLAYACAK

Karadeniz’den yeni gaz rezervleri geleceği söylentisinin ne olduğu merak ediliyor. “Pazartesi günü inşallah bir güzel haberi daha sizlerle paylaşacağım” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı’nda alınan kararların yanı sıra bir müjdeyi de açıklayacak.

GÖZLER MEMUR VE EMEKLİ ZAMANINDA

Öte yandan asgari ücretin 8 bin 506 lira olarak açıklanmasının ardından gözler emekli ve memur zammına çevrildi. Bugün Hazine ve Maliye Bakanı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bu konudaki çalışmaları ve önerileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletecek. Emeklilerin ve memurların artışı için büyük bir tüyo Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bekleniyor.

OLASI SINIR ÖTESİ OPERASYON

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kabine Toplantısı’nda TSK’nın terörle mücadeledeki son durumu ile Ege ve Doğu Akdeniz’deki yeni gelişmeleri sunacak. Suriye’nin kuzeyindeki YPG/PKK’yı temizlemek için başlatılması planlanan olası operasyona ilişkin değerlendirmeler ve raporlar da Erdoğan’a iletilecek. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör, uyuşturucu ve kabahatlerle elde edilen ülkede gelinen nokta hakkında da bilgi verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu